ТИМОШЕНКО: «МИ СЬОГОДНІ ПЕРЕКОНАЛИСЯ, НАСКІЛЬКИ ТАЛАНОВИТОЮ ТА СИЛЬНОЮ МОЖЕ БУТИ МОЛОДЬ»

Молодь не голосує. Переважному загалу молодих людей не цікава політика. Молодь пов’язує своє життя поза межами рідної України. Як часто доводиться подібне чути з вуст політиків, чиновників та й просто батьків. Звісно, певна доля правди є в цих твердженнях, але ж ситуація не настільки безнайділива. Принаймні, на це вказує атмосфера на Всеукраїнському молодіжному форумі, що зібрався у Києві за ініціативи лідера демократичних сил, керівника партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко за участю лідерів студентського самоврядування, молодих фахівців своєї справи, активістів молодіжних організацій тощо.

Наразі модно порівнювати кількість жінок у органах влади, але чомусь майже ніхто не порівнює кількість молодих людей у партійних списках та фракціях. І коли взяти склад фракції «Батьківщина» у Раді нинішнього скликання, то зовсім не дивно, чому саме Юлія Тимошенко таку увагу приділяє питанням молодіжної політики. Майже третина фракції – це нові молоді обличчя. Саме з цією командою Тимошенко прийшла до парламенту у 2014 р. і саме ця команда ініціювала найважливіші соціально значущі рішення, останнє з яких – вимога ухвалити мораторій на підвищення цін на газ для населення.

На форумі майбутній кандидат у Президенти Юлія Тимошенко та молодіжна громадськість уклали стратегічний план, який втілюватиме в життя новий Президент. Які ж питання хвилюють представників нового покоління? Це і питання встановлення миру та деокупація суверенних територій, зміна системи управління державою через ухвалення на референдумі нової Конституції, подолання корупції.

І не дивно, що сьогодні Тимошенко має найвищий президентський рейтинг. Навколо її персони сьогодні об’єднуються найрізноманітніші групи громадянського суспільства, адже у них виникає можливість разом з майбутнім Президентом сформувати Новий курс країни. Для багатьох актуальними є конкретні кроки підтримки молодого покоління. Тимошенко на форумі говорила про забезпечення українців доступним житлом та гідними зарплатами, готовність впроваджувати програму мікрокредитування під спеціальне страхування без застави, необхідність зниження вартості кредитів та своєчасних виплат диференційованої допомоги держави при народженні дитини. Багато говорилось про фінансування освіти як інвестиції у людський капітал. Без модернізації навчальних закладів та гідної зарплати вчителям сьогодні це неможливо.

Чи зможе Тимошенко реалізувати свої програмні засади? Хай на це питання відповість кожний виборець особисто, але відома істина: будь-якого політика красять справи. Можна згадати той факт, що уряд Тимошенко запровадив достойну державну допомогу при народженні дитини у 2005 р. Другий уряд Тимошенко вдосконалив Закон «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», додавши нові частини, що сприяли вирішенню демографічної кризи в країні за допомогою гнучкості відсоткової ставки по пільговим кредитам для молодих сімей без дітей та з дітьми. Саме Кабмін, який у 2007-2010 рр. очолювала Юлія Тимошенко, затвердив державну цільову соціальну програму «Молодь України» на 2009-2015 рр. Це конкретні факти, що вказують на політичний досвід та стратегічний підхід Тимошенко як командного лідера та державного діяча.

 

Олег Постернак,

керівник «Центру політичної розвідки»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори