03.07.2022

Никополь

Свежие новости

У Нікополі померла відома художниця (фото)

Катерина Андрус

У Нікополі померла відома художниця. Сумну новину повідомили сьогодні, 27 жовтня, на сторінці Нікопольського спілки художників.

Пішла з життя Людмила Чайка.

– Дуже сумно, боляче і досі не віриться, що не стало нашої художниці. Людмила Василівна Чайка, ми завжди будемо пам’ятати Вас. Чуйна людина, талановитий художник і просто дуже тепла і красива жінка. Вона була для нас прикладом і підтримкою. Частинка її назавжди залишилася в створених нею полотнах – йдеться в повідомленні.

Що відомо про Людмилі Чайці

У Нікополі померла відома художниця

У Нікополі померла талановита художниця Людмила Чайка

Біографічну довідку надає видання Нікополь–Арт

Людмила Василівна Чайка народилася в 1944 році на Кавказі, в Ставропольському краї, селище Мін-Води. В Нікополь сім’я переїхала в 1947 р. З ранніх років Людмила захопилася малюванням. Її першим малюнком був «горобець». Дівчинка намалювала його в 3 роки. Батько, побачивши роботу дочки, зрозумів, що дівчинка буде малювати. Приносив додому папір і олівці. Можна сказати, що саме батько Людмили Василівни з дитинства прищепив їй любов до малюнка, до природи, до прекрасного… У вихідні дні піднімав маленьку Люду в 4 години ранку, щоб разом зустріти схід сонця над водами Дніпра в човні.

«Добре знав плавні, батько любив заїжджати в лимани, де я рвала білі лілії і дарувала їх мамі. І в ясну тиху погоду, і в дощ, і шторм не страшно було з батьком в човні. На будь-яких найбільш кипучих хвилях він відмінно керував нею» – згадувала Людмила Чайка.

Не вміючи малювати, батько казав юній молодої художниці: «Розвивай зорову пам’ять».

І так зародилася любов до морських пейзажів, природи… Глибокі живі хвилі, тонко мерехтливий небосхил. М’яким, теплим, соковитим колоритом представлена природа в картинах Людмили Чайки.

У шкільні роки Людмила Василівна займалася в ізостудії при Палаці піонерів. Потім навчалася в Київському інженерно-будівельному інституті на архітектурному факультеті. У вузі 5 років викладала академічний малюнок. Часто здійснювала поїздки по північних містах України, де робила замальовки старовинних пам’яток архітектури.

Займалася інкрустацією по дереву під час практики в Ризі.

Потім працювала у Нікополі в Проектному інституті «Дніпрогромадпроект» архітектором.

Повністю присвятила себе живопису

А з 1991 року всерйоз зайнялася малюванням, живописом. До 2-х годин ночі писала маслом картини і здавала їх в магазини, де вони успішно реалізовувалися. І повністю присвятила себе малюванню.

Якщо архітектура – це застигла музика, то малювання для Людмили Василівни – це жива музика. Людмила Чайка брала участь у виставках–продажах в містах: Запоріжжя, Нікополь, Енергодар, Одеса, Київ, Москва. Відправляла картини в Росію, Чехію. Її роботи купували приїжджі греки, угорці та німці.

Світла пам’ять талановитої художниці! Співчуття рідним і близьким.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Нікополі померла відомий педагог: творець і директор факультету ЗНУ (фото)

Втрата за втратою: в Нікополі померла педагог (фото)

У Нікополі помер легендарний керівник ансамблю (фото)

Запис У Нікополі померла відома художниця (фото) спершу з'явиться на NikopolNews.