03.07.2022

Никополь

Свежие новости

ОНОВЛЕНО. Пенсіонери теж хочуть жити. Допоможіть врятувати мешканку Нікополя Есаулову Любов Василівну

Катерина Андрус

ОНОВЛЕНО: Цей матеріал Nikopolnews публікував 3 липня 2021 року. Після нього на карту никопольчанки Есаулової Любові Василівни надійшло трохи більше тисячі гривень. Також трохи допомогли знайомі та друзі сім’ї. Пожертвувані кошти Любов Василівна витратила на обстеження і курс лікування в нікопольській районній лікарні. А потім жінка захворіла коронавірусом, та операцію з видалення онкологічної пухлини довелося відкласти. Та й не було у неї достатньої суми грошей, щоб лягати на операцію.

Зараз дочка Любов Василівни Наталя знову звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти її мамі хто чим може. Кожна гривня важлива – не соромтеся перераховувати маленькі суми. Любов Василівні необхідно заново пройти обстеження, а потім їхати в Київ на операцію. Грошей у сім’ї дуже мало. Якщо можете, допоможіть.

Нижче – текст статті, опублікованій 3 липня, а під ним актуальні реквізити (номер картки у Любові Василівни змінився, ми оновили його).

Економічні кризи завжди в першу чергу б’ють по найслабших. Хворі люди, багатодітні сім’ї, пенсіонери. Вони найгостріше відчувають на собі загальне погіршення ситуації в країні. Зараз багатьом українцям живеться не солодко. І безліч людей, потрапивши у складну ситуацію, потребують допомоги небайдужих.

Волонтери і благодійні фонди збирають кошти на лікування своїм підопічним. А хтось намагається врятувати себе чи близьких самостійно. В соцмережах ми щодня зустрічаємо море постів з проханнями про допомогу. Дітям, молодим, літнім людям, безпритульним тваринам…

Мешканка Нікополя Наталя Есаулова сподівається, що небайдужі люди допоможуть її мамі. Так, її мама – не дитина, не молода дівчина, і вже не жінка у розквіті сил. Любов Василівна – пенсіонерка, їй 72 роки. Але і пенсіонери хочуть жити! А мама для кожного з нас у будь-якому віці – МАМА.

Наталя Есаулова дуже хоче врятувати свою маму, у якої діагностували пухлину нирки. Діагностували досить пізно, коли хвороба вже прогресувала. Декілька років Любов Василівна терпіла біль у спині, але лікарі чомусь не назначали обстежень, які могли б показати причину болю. Все з’ясувалося лише нещодавно.

Але шанс врятуватися є!

Потрібна операція, а після неї – реабілітація. І хоч держава гарантую безкоштовні операції таким хворим, проте для родини, яка ледве зводить кінці з кінцями і якій складно навіть знайти кошти на квиток до Дніпра, все це – дуже непросто.

До того ж, ніхто не знає, як поведе себе організм під час операції і після неї. Можуть знадобитися додаткові маніпуляції і препарати. Потрібен хоч якийсь фінансовий запас. Витрати будуть обов’язково, і їхати на операцію, зовсім не маючи грошей, надто ризиковано.

Тому Любов Василівна не їде. А час біжить невпинно і грає проти неї. Пухлина росте, і може бути дуже пізно.

Тому її донька Наталя звертається з проханням по допомогу до небайдужих. Хоча, каже, робити їй це морально дуже важко.

– Крім витрат, пов’язаних з операцією, є ще одне. І тут йдеться вже про зовсім непідйомну для нас суму, – розповідає Наталя Есаулова. – Мою маму проконсультувала лікарка-онколог з інституту раку, і дала свої рекомендації, за що ми з мамою їй дуже вдячні. Виявляється, після видалення пухлини з нирки (розмір пухлини майже п’ять сантиметрів), треба буде відвезти пухлину в Київський інститут онкології, щоб з неї зробили матеріал для щеплення (від редакції – вакцину вводять для того, щоб запобігти рецидиву раку). Це коштує тринадцять тисяч п’ятсот гривень. Гроші платяться офіційно на рахунок інституту. У нас часу немає, все треба робити швидко, прошу допомоги небайдужих, – звертається Наталя до земляків.

Про свою маму вона розповіла Nikopolnews дуже багато – можна написати не один матеріал. А могла б іще більше. Говорити про неї готова годинами. Видно, що донька дуже любить свою найріднішу людину. І дуже боїться її втратити.

Любов Василівна народилася і все життя прожила у Нікополі. Життя легким не було. Як і у багатьох, хто народився у перші роки після війни – було голодне і холодне дитинство. А Любов Василівна до того ж росла напівсиротою. Її батько загинув, а мати важко хворіла, тому дівчинка значний період виховувалася спочатку у дитячому будинку у Марганці, а потім в інтернаті у Нікополі.

Після закінчення восьмирічки працювала на швейній фабриці. Паралельно навчалася у вечірній школі, бо тягнулася до знань. Разом з мамою власними руками побудувала маленький глинобитний будиночок на Новопавлівці, у якому мешкає і тепер – з донькою і онуком. Донька Наталя та онук-студент теж мають проблеми зі здоров’ям, тому родині виживати дуже складно.

Можливо, прочитавши цю статтю, хтось згадає Любов Василівну Есаулову і захоче трошки їй допомогти. За радянських часів ви могли бачити її в кіоску в старій частині – біля пам’ятника Леніну. Тут вона працювала продавцем. Також працювала продавцем у ЦУМі – у відділі дитячого одягу. А пізніше – у продуктових магазинах.

Любов Василівна завжди відрізнялася активною життєвою позицією. Це саме вона добивалася, щоб було запущено у Нікополі кільцеві маршрути – 6 і 6-а. Також жінка доклала немало зусиль, щоб на Новопавлівці відкрили амбулаторію. Писала листи, оббивала пороги кабінетів чиновників.

Та і просто не могла ніколи пройти повз чужу біду…
Багато людей вдячні їй за допомогу.
А тепер допомога потрібна їй.

Будь ласка, якщо є можливість, ось реквізити:

  • 5168 7451 1315 4055 Есаулова Любов Василівна

Дякуємо!

Запис ОНОВЛЕНО. Пенсіонери теж хочуть жити. Допоможіть врятувати мешканку Нікополя Есаулову Любов Василівну спершу з'явиться на NikopolNews.