06.07.2022

Никополь

Свежие новости

У старій частині Нікополя встановлюють арт-об’єкт «Кінь з візком»: як він виглядає

Катерина Андрус

В старой части Никополя

У старій частині Нікополя встановлюють новий арт-об’єкт «Кінь з візком». Роботи проходять сьогодні, 12 листопада. Фото Nikopolnews надіслав наш підписник.

Нагадаємо, арт-об’єкт «Кінь з візком» – це один із проєктів-переможців конкурсу «Бюджет участі-2021». Його автором є голова одного з місцевих ОСББ Ірина Колосова. За даний проєкт проголосували 555 нікопольців.

Встановлюють арт-об’єкт у сквері «Визволення», що навпроти медучилища.

Згідно інформації, яку Nikopolnews знайшов на сайті державних закупівель Прозоро, «Кінь з візком» обійшовся міському бюджету Нікополя у 199 000 гривень. Виконавцем було обрано ФОП Вольський Артем Августович. Тендер проводився без торгів. Претендент на отримання підряда був один. Договір з ним уклали напряму.

В описі арт-об’єкта зазначається:

«Кінь з візком» є садово-паркова скульптура – різновид пластики, яка має об’ємну, тривимірну форму і виконується із твердого матеріалу, а саме заліза. Скульптура зображує головним чином анімалістичний жанр із художньо виразними засобами – побудова об’ємної форми, пластичне моделювання, розробка силуету, фактури, у нашому випадку, також кольору. За своєю формою є круглою скульптурою, за призначенням є монументально-декоративною, тобто слугує окрасою парків, скверів, присадибних ділянок.

Виріб нерозбірної конструкції умовно складається із двох частин: самого коня та воза. Розміри коня відповідають середньостатистичним розмірам самої тварини, а саме: висота – 185 см., довжина – 230 см., ширина тазової частини – 65 см., грудної – 55 см. Відстань між передньою і задньою ногою – 120 см. Скульптура коня передає динаміку руху, тому три ноги впираються у землю, а одна припіднята і зігнута у коліні. Голова трішки нахилена вперед і повернута у бік. Очі відкриті, грива спадає хвилями донизу. Для відтворення реалістичності на гриву, виготовлену чеканкою, додатково буде нанесена фактура (за допомогою матриці та прес молота). Хвіст буде виконаний за таким же принципом та техніками.

Упряж складається з деталей, що безпосередньо сприймають зусилля коня: хомута, наритників (шлеї), сіделки; елементів, що передають зусилля коня на транспортний засіб: посторонки; для управління конем слугують віжки; для скріплення упряжі в запрягу й частково для передавання сили — черезсіделок з підчеревником, нашильники, нагрудники, дуга.

Віз на чотирьох колесах розміром: довжина – 250 см., ширина – 130 см, висота – 150 см. Більші колеса (задні) діаметром 90 см., менші – відповідно на масштабів. Віз розрахований на двох людей із сидінням. Буде мати підніжку, для зручного користування, так як дана скульптура може слугувати локацією для фото».

То ж, новим арт-об’єктом можна буде не тільки милуватися. Бажаючі матимуть змогу також посидіти у візку і зробити фотосесію.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Як виглядає Алея слави героїв АТО у Нікополі ввечері (фото)

Парковое хозяйство Никополя покупает б/у экскаватор за 1,5 млн гривен

Фото пригорода Никополя в ноябре: Червоногригорьевка

Запис У старій частині Нікополя встановлюють арт-об’єкт «Кінь з візком»: як він виглядає спершу з'явиться на NikopolNews.