06.12.2021

Никополь

Свежие новости

Директор ковід-центру в Нікополі розповів про ситуацію з коронавірусом і наслідки хвороби

Катерина Андрус

Директор ковід-центру в Нікополі Олександр Саморуков розповів про поточну ситуацію з коронавірусом у місті, а також відповів ще на кілька запитань Nikopolnews. З медиком поспілкувався наш кореспондент.

За словами Олександра Саморукова, ситуація з коронавірусом в Нікополі останнім часом відчутно покращилася. Про це свідчить хоча б кількість хворих в стаціонарі. Якщо на початку листопада пацієнтів було значно більше сотні, то зараз їх 50-60.

Директор ковід-центру в Нікополі Олександр Саморуков

На питання про причини поліпшення, доктор відповів, що, на його думку, спрацювали вжиті заходи комплексно. Це і обмеження червоної зони, і активна вакцинація.

– Єдине, було б, звичайно, краще, якщо б люди вакцинувалися не в пік захворюваності, а робили це заздалегідь. Наприклад, влітку, коли ситуація була спокійною. Тоді можна було б уникнути такого напруження, яке ми спостерігали в жовтні-листопаді, і запобігти великій кількості смертей, – зазначив Олександр Саморуков..

Директор госпітальної бази в Нікополі упевнений в ефективності вакцинації. «Це навіть не обговорюється», – сказав він. І рекомендував робити щеплення всім, у кого немає протипоказань. Олександр Саморуков прокоментував і наявну в нас інформацію про те, що деякі медики в Нікополі нібито відмовляють своїх знайомих від вакцинації.

– Я не знаю, хто і чому так каже. У нас в ковідном відділенні таких немає. Тому що ми занадто добре знаємо, на жаль, що таке коронавірус, як він протікає і до чого призводить. Однозначно, щепитися треба. І не треба вірити фейковій інформації.

Доктор розповів, що ковід в цьому сезоні дуже помолодшав. Якщо в минулому році важкий перебіг хвороби був переважно у людей вікової категорії 65 +, то зараз серед важких пацієнтів багато людей від 30 років. Серед найсумніших наслідків хвороби Олександр Саморуков назвав тромбози. У деяких пацієнтів розвиваються гангрени.

На сьогоднішній день медики госпітальної бази Нікополя трохи «видихнули» після того пекла, яке було у жовтні-на початку листопада. Стаціонар зараз не переповнений. Кисню всім вистачає. Їм лікарня забезпечена і за рахунок державного бюджету, і міського, і завдяки допомозі меценатів.

Звідси чистий кисень надходить в палати важких хворих. Мобільні кисневі концентратори у складних випадках не підходять, тому використовують вміст балонів, що розташовані у дворі лікарні

У ковід-центрі сподіваються, що тепер ситуація буде тільки поліпшуватися. А ми дякуємо їм за нелегку і часто невдячна працю з порятунку людських життів.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Директор ковід-відділення в Нікополі розповів про ситуацію з коронавірусом в місті

Відкрите днями ковід-відділення в Покрові вже переповнене

Хто частіше хворіє ковідом і помирає від нього на Дніпропетровщині – статистика від епідеміологів

Запис Директор ковід-центру в Нікополі розповів про ситуацію з коронавірусом і наслідки хвороби спершу з'явиться на NikopolNews.