Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/header.php(29) : eval()'d code on line 1

Як розвивався футбол у Нікополі і Марганці у 1939-1941 роках – за матеріалами старих газет

Катерина Андрус

футбол у Нікополі

У Нікополі планують ліквідувати комунальний футбольний клуб. Рішення прийматимуть вже на наступній сесії міськради. І це нерадісна новина для багатьох. Проте, останнім часом і команда не дуже радувала своїх уболівальників. І, звісно, виникають сумніви, чи доцільно витрачати на неї щороку мільйони А футбольну історію Нікополь має цікаву. Були у ній і злети, і падіння. Nikopolnews пропонує вашій увазі матеріал про те, як розвивася футбол у Нікополі і Марганці у далеких передвоєнних роках – 1939-1941-му.

Матеріал підготував за публікаціями у місцевих газетах того часу Євген Кушнерчук і оприлюднив його у Фейсбук-пабліку «Марганець історичний».

Отже, як розвивався спорт і, зокрема, футбол у Нікополі і Марганці у 1939-1941 роках. Читайте нижче. Не дуже щастило і у ті роки нікопольським футболістам…

18 квітня на міському стадіоні м. Нікополя зустрілися футбольні команди спортивних товариств, відкриваючи спортивний сезон 1939 року. Планувався бліцтурнір серед футбольних команд по 30 хвилин на розіграш з першості по місту, з подальшим виходом на чемпіонат області.

Офіційно літній спортивний сезон відкривався 2 травня змаганням легкоатлетів, волейболістів та футболістів.

12 травня проводився традиційний крос ім. Шверніка (на той час Микола Швернік – голова Ради національностей ВР СРСР).

24 травня проходив третій районний велотур Нікополь–Миропіль–Нікополь, довжиною 105 км.

Увагу приділяли і оборонним видам спорту, а саме мотокрос, велокрос, легка атлетика, стрільба по тарілках, гребля, змагання гранатометників.

Зима 1938/39 року була малосніжною, з малою кількістю морозних днів, що завадило скласти зимові норми ГПО. Краще підготувалися товариства “Сталь” і “Авангард”, а от “Спартак” не підготував баскетбольне і гандбольне поля, не погодив з міськкомом будівництво водної вишки.

“Руда” мала лише один футбольний стадіон (і то не в центрі вже міста Марганець).

Магазин “Укрфізкультвоєнспорт” влітку завозив зимові товари, а взимку продавав літні, рідко з’являлися в продажу бутси, м’ячі, вудилища, майки, труси, тощо.

Результати зустрічей футбольних команд:

18 квітня 1939 року. Стадіон т-ва “Сталь” м. Нікополь.

  • “Руда” /Марганець/ – “Сталь” /Південно-трубний завод/ 2:0 (бліц-турнір до відкриття спортивного сезону 1939 року).

12 липня 1939 року. Стадіон т-ва Руда м. Марганець.

  • “Руда” /Марганець/ – “Локомотив” /Запоріжжя/ 1:1.

20 липня 1939 року. Стадіон т-ва “Руда” м. Марганець.

  • “Руда” /Марганець/ – “Більшовик” /артіль “Більшовик” м.Нікополь/ 4:0.

6 серпня 1939 року відбулася товариська зустріч футбольних команд товариств “Правда” (Нікополь) та “Знання” (Кам’янка-на Дніпрі), яка закінчилася перемогою нікопольської команди з рахунком 4:0.

15 серпня на міському стадіоні відбувся матч команд “Спартак” і “Сталь”, який виграли спартаківці з рахунком 3:1.

ЦК спілки гірників Півдня виділив спортивному товариству “Руда” 179 тис. крб. на будівництво нового стадіону. Початок земляних робіт планувався з 25 серпня, будівництво основних споруд також мало закінчитись у 1939, а відкриття стадіону планувалося на кінець 1940 року.

6 вересня 1939 року. Стадіон т-ва “Руда” м. Марганець.

  • “Руда” /Марганець/ – “Сталь” /Нікополь/ 3:1.

Матч проходив у напруженому темпі, на 17 хвилині Павло Щітінський забиває м’яч у ворота “Сталі”, а через кілька хвилин Роздобутько Т. забиває другий гол. На 23 хвилині другого тайму Могилевський забиває автогол.

Навесні 1940 року перед відкриттям літного спортивного сезону 1940 року проводився огляд діяльності спортивних товариств та їх готовності до нового сезону. До відкриття змагань потрібно було зробити 150 метрової смуги перешкод на стадіонах товариств “Сталь”, “Будівельник”, “Руда”, гімнастичні містечка, поля для рукопашного бою. Основна роль приділялася підготовці членів спортивних товариств до здачі нових норм “БГПО”, “ГПО”, розвитку футбольних команд, рівень підготовки яких упав в 1939 році, жодна з команд району не вийшла до відбору на чемпіонат області, т-во “Авангард” взагалі розпустило власну футбольну команду.

8 червня 1940 року на стадіоні Сталь (Південно-трубний завод) відбувся матч між командами “Сталь” (Нікополь) та “Зеніт” (Дніпропетровськ). Дніпропетровці впевнено виграли цей матч з рахунком 4:1, і жодна з команд Нікополя та району не змогла прийняти участь у розіграші кубка області з футболу.

26 червня 1940 року. Стадіон т-ва “Руда” м. Марганець.

  • Школа ФЗУ /Марганець/ – “Руда” /рудком ім. Максимова/ 2:1.

16 липня 1940 року був футбол у Нікополі – на місцевому стадіоні відбувся матч між командами “Спартак” (Нікополь) і “Локомотив” (Запоріжжя), виграли гості з рахунком 3:1.

Центральні механічні майстерні тресту Марганець навесні організували волейбольну і футбольну команди з допомогою спортивного товариства “Руда”. Існували футбольний і волейбольний майданчики, закуплено спортивний інвентар. Але після відкриття та звітування через кілька місяців тренування припинилося, майданчики поросли бур’янами, стовпи викопали, а сітку та шкіряні м’ячі погризли пацюки.

21 липня під час святкування Всесоюзного дня фізкультурника у м. Марганець було проведено спортивне свято. Організованими колонами пройшли учасники т-ва “Руда” Ворошилівського і Максимівського рудкомів, учні шкіл міста. Спортивні змагання проводилися в парках ім. Ворошилова та Шевченка, міському стадіоні.

13 серпня 1940 року. Стадіон м. Марганець.

  • “Руда” /Марганець/ – “Спартак” /Нікополь/ 4:2.

“В який це вже раз нікопольчани пасують” – писали газети.

22 вересня на міському стадіоні м. Нікополь, де зібралося 4 тисячі глядачів, відбувся матч команд “Спартак” (Нікополь) і “Енергія” (Запоріжжя), який виграли нікопольці з рахунком 2:1.

А після цієї перемоги знов була гучна поразка. Нікопольці програли марганчанам.

28 травня 1941 року грали у футбол у Нікополі – на місцевому стадіоні пройшов футбольний матч, який завершився із розгромним для господарів рахунком:

  • “Руда” /Марганець/ – “Спартак” /Нікополь/ 7:1.

У ФК «Никополь» шестое поражение подряд (видео)

Нікополь у пресі 1944 року: цікаві факти про життя міста (фото)

У Покрові з’явилися спортивні майданчики з QR-кодами (фото)

Запис Як розвивався футбол у Нікополі і Марганці у 1939-1941 роках – за матеріалами старих газет спершу з'явиться на NikopolNews – Новини Нікополя.

Догори

Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=1): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/footer.php(35) : eval()'d code on line 1