Sütunlar güncellendi.

В Покрові цікаво і смачно відсвяткували Калиту (фото)

Катерина Андрус

13 грудня – свято Андрія Первозванного, якого здавна вважають покровителем України, тож цей день особливо шанований у народі. А ще він багатий на традиції, бо саме до цієї дати готували славнозвісні Андріївські вечорниці і святкували Калиту. В Покрові цікаво і смачно провели цей день, звітує пресслужба міського голови Покрова, передає Nikopolnews.

На фото – усміхнені діти і дорослі, веселі ігри, смачна їжа на столах… Одразу видно, що свято вдалося.

З Калитою – символом сонця та нескінченності, піснями, іграми, старовинними обрядами зустрічали свято покровчани. Андріївські вечорниці сповнені традиціями наших пращурів, аби вони жили та відроджувались, заклади культури щороку запрошують містян поринути в особливу атмосферу.

– Ми прагнемо зберегти нашу безцінну спадщину, – говорить начальник відділу культури виконкому Тетяна Сударєва, – вже багато років збираємо спогади старожилів, по крупицях відроджуємо традиції. Залучаємо до цього процесу нашу молодь, щоб вони шанували і берегли свою історію.

Цього року свято Калити об’єднало все місто. Чудові заходи підготувала публічна бібліотека та її філії, Шолоховський Будинок культури, клубні осередки Миронівки та Перевізьких Хуторів, міського народного історико-краєзнавчого музею ім..М.Занудька, мистецькі осередки.

Своїх гостей організатори залучили до святкового дійства, під час якого розповідали про покровителя України, Святого Андрія, до якого зверталися наші прабабусі з молитвами про щасливу жіночу долю. Відтворювали традиції святкування, грали у веселі ігри, ворожили, відгадували загадки, пекли калиту та вітали найспритнішого парубка, хто зможе першим її відкусити. Не забули і про гастрономічні народні звичаї, розказували, які страви готували цього дня і як їх подавали.

А фахівці музею розкрили справжній рецепт Калити, покроково показавши її приготування. До себе запросили молодь та представників старшого покоління. Жінки розказували дівчатам про старовинні звичаї, співали пісні й навчали обрядам.

Вечорниці проходили у спадковості поколінь, коли оживала історія, а серця наповнювалися добром, – пише пресслужбв міського голови Покрова.

Більше фото зі святкувння – нижче:

У Покрові святкують День української хустки – фото

У Покрові до Дня Гідності і Свободи відкрили тематичну виставку (фото)

У Покрові алея засяяла новорічними вогнями (фото)

Запис В Покрові цікаво і смачно відсвяткували Калиту (фото) спершу з'явиться на NikopolNews – Новини Нікополя.

Догори
Sütunlar güncellendi.