19.05.2022

Никополь

Свежие новости

Нікопольський пологовий будинок: бути чи не бути – тривожна інформація від директора установи

Катерина Андрус

Никопольский роддом: быть или не быть – тревожная информация от директора учреждения

Нікопольський пологовий будинок, який у 2019 році відзначив піввіковий ювілей і в якому не так давно було зроблено капітальний ремонт, зараз опинився під загрозою закриття. Тривожна інформація надійшла від директора медустанови Лідії Білик, передає Nikopolnews.

За словами Лідії Білик, пологовий будинок не може забезпечувати заробітну плату своїм співробітникам на належному рівні самостійно. Тому директор звернулася до місцевої влади із проханням виділити фінансування. Проте отримала відмову. У відповіді, підписаній заступником міського голови Нікополя Тетяною Обиденною, зазначено, що місто і так уже виділило пологовому будинку кошти на електроенергію у розмірі 2 507 000 гривень.

Також чиновники пропонують пологовому будинку заробляти самостійно (тобто збільшувати кількість платних послуг). Медиків звинувачують у тому, що вони недостатньо акумулюють зусиллля, щаби отримувати додатковий дохід – на 2022 рік заплановано отримати від платних послуг лише 460 тисяч гривень. Ще одна пропозиція: звертатися до інших територіальних громад, мешканці яких обслуговуються у Нікопольському пологовому будинку (а таких від загальної кількості пацієнтів – 47%).

Коментуючи цю відповідь, Лідія Білик зазначила, що радіус обслуговування Нікопольського пологового будинку — 60-100 кілометрів. Найближчий від Нікополя пологовий будинок знаходиться за 120 кілометрів. Це Дніпро чи Кривий Ріг. Кількість пологів за 2021 рік у Нікополі – 1120, що є чудовою статистикою.

Рейтингові показники, за словами Лідії Білик, також на високому рівні. У Нікополі мало проводять кесарів розтин, низький рівень смертності новонароджених.

За два роки роботи з НСЗУ ми все усвідомили, колектив скоротили до мінімуму, далі – простіше закрити службу, ризикувати двома життями не можна – ніхто не зрозуміє, та й охочих ризикувати не буде… Підвищення зарплати медпрацівникам по пакетах не тягнемо, сума пристойна. Обслуговуємо регіон – міста Нікополь, Покров, Марганець, Нікопольський, Томаківський та ін. прилеглі райони. Працювати готові (багато навчалися) і хочемо… але хто за нами? – написала Лідія Білик.

Нагадаємо, Нікопольський пологовий будинок працює з Національною службою охорони здоров’я України, яка фінансує основні витрати закладу. Проте, як з’ясувалося, цих коштів не вистачає для повноцінного існування, зокрема, на зарплату працівникам.

Нікопольський пологовий будинок: бути чи не бути – відповідь виконкому Нікополя

Скільки у Нікополі витратять на утримання влади у 2022 році

Скільки у Нікополі витратять на соціальний захист населення у 2022 році

Як розподілили бюджет Нікополя на 2022 рік: кому, на що і скільки

Запис Нікопольський пологовий будинок: бути чи не бути – тривожна інформація від директора установи спершу з'явиться на NikopolNews – Новини Нікополя.