24.05.2022

Никополь

Свежие новости

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту (фото)

Катерина Андрус

В Никополе почтили память жертв Холокоста (фото)

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Нікопольську районну державну адміністрацію.

Захід, присвячений жахливим подіям 20 сторіччя – Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, відбувся у Нікополі 27 січня. О 10:00 біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту представники громадськості, керівництво районної й міської влади та духовенство вшанували хвилиною мовчання загиблих у страшному горнилі війни та ненависті.

«Для усього світу, цей день є чимось більшим, ніж днем пам’яті, історичною подією чи уроком для майбутніх поколінь. Адже Голокост – це спільна для усіх трагедія, спільний біль та спільна пам’ять. Це символ того, наскільки дбайливо потрібно ставитися до людського життя, що добро ніколи не буде переможено злом. І це заклик – жити у мирі, злагоді та взаємній повазі», – зазначив Євген Євтушенко, голова Нікопольської райдержадміністрації.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН у листопаді 2005-го року. Метою запровадження цієї сумнопам’ятної дати, є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.

І ця дата обрана невипадково. Адже саме 27 січня 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвиц-Биркенау, який і став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Більше фото від Нікопольської РДА – нижче

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Нікополі 16 січня вшанували пам’ять українських захисників

У музеї Нікополя провели екскурсію до Дня Соборності (фото)

У Нікополі створили робочу групу для реалізації проєкту «Перша Гетьманська столиця»

Запис У Нікополі вшанували пам’ять жертв Голокосту (фото) спершу з'явиться на NikopolNews – Новини Нікополя.