09.08.2022

Никополь

Свежие новости

Криворожанка, чоловік якої загинув в боротьбі з окупантами, виграла суд проти рф, – ФОТО

Лариса Фурт – дружина Героя В’ячеслава Іванушкіна, який загинув в 2017 році під час російсько-української війни, подала судовий позов до російської федерації, через військові дії якої вона втратила чоловіка, а її діти – батька.
 
Про це кореспонденту 0564.ua повідомила Лариса Фурт.
В кінці червня Жовтневий райсуд Кривого Рогу виніс рішення щодо позивної заяви криворожанки, яка втратила в російсько-українській війні чоловіка.
– Мій чоловік воював на першій лінії. Мені повідомили, що його вбив снайпер. Тобто, я втратила чоловіка через військову агресію російської федерації. Тому я звернулась до суду, щоб рф відшкодувала мені моральну шкоду хоча б на дитину.
Сину Лариси та В’ячеслава зараз 11 років. Хлопцю було лише 6 років, коли він втратив батька.

– Я дуже часто спілкуюсь з матерями, дружинами загиблих Героїв і деякі дружини і матері подавали до суду позов і вигравали. Вони мені казали, щоб і я теж подавала. Я спочатку не хотіла, бо у мене вже нерви не ті, я хвилювалась дуже. А вони мене вмовляли спробувати, адже ці гроші будуть для дитини. Я вирішила подати позов і виграла. Це маленька сума, це взагалі не коштує життя мого чоловіка. Якби не було в мене дитини, я б не подавала, а так в мене двоє дітей, і я хочу, щоб вони жили хоч трохи в достатку.

На одному із судових засідань, яке проходило до повномасштабного вторгнення рф на територію України, через відеозв’язок був присутній представник відповідача. Але на останніх засідання вже не було. За словами позивачки, справу розглядали приблизно 7 місяців.
Кілька днів тому суддя Жовтневого райсуду виніс рішення на користь Лариси Фурт, в якому вказана сума моральної компенсації в розмірі 1 015 000 грн.

Жінка каже, що їй відомі випадки по Україні, коли дружини та батьки загиблих Героїв не тільки вигравали суди, а вже і отримували цю компенсацію. 
Як ми писали раніше, Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати онлайн заяву до Європейського суду з прав людини онлайн.
Як йдеться у повідомленні, кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.
 
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Источник: 0566.com.ua