Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця подачі заяви до завершення опалювального сезону, який триває з 1 жовтня по 30 квітня. Для громадян, які не були одержувачами субсидії, але планують її отримати, необхідно звернутися до територіальних органів Пенсійного фонду.
Про це повідомляє ГУ ПФУ в Донецькій області.
У жовтні 2024 року Пенсійний фонд України здійснив автоматичний перерахунок житлових субсидій на опалювальний сезон 2024-2025 років. Це стосується як тих домогосподарств, які вже отримували субсидії, так і тих, чия субсидійна виплата під час неопалювального періоду становила 0 гривень.
Також до Пенсійного фонду мають звернутися ті громадяни, у яких змінився склад зареєстрованих осіб у домогосподарстві або соціальний статус.
Особливу увагу слід звернути на тих, кому було відмовлено в субсидії через заборгованість: після погашення боргу вони мають право повторно звернутися за призначенням субсидії. Для цього необхідно подати відповідні документи: заяву, декларацію та за необхідності інші підтверджуючі документи.
Подати документи можна різними способами: особисто в сервісних центрах Пенсійного фонду, поштою, через вебпортал електронних послуг Фонду або за допомогою "Портал Дія". Важливо пам'ятати, що у разі подачі документів до 30 листопада субсидія буде призначена з початку опалювального періоду, а після 1 грудня – з місяця звернення.
Доходи домогосподарства при розрахунку субсидії за опалювальний сезон враховуються за І та ІІ квартали 2024 року, а пенсійні доходи – за серпень поточного року.
Для тих громадян, які використовують електричні прилади для опалення замість централізованого теплопостачання, застосовуються відповідні соціальні нормативи на споживання електроенергії.
Нагадаємо,що у жовтні українці можуть отримати знижку на газ. Так, більшості споживачів, які раніше оформили житлову субсидію, перерахунок через підвищення тарифу на електроенергію зроблено автоматично.
Крім того,більшості споживачів перерахунок субсидії через підвищення тарифу на світ проведено автоматично. Але є й ті, кому необхідно звернутись до ПФУ.
Субсидії на опалювальний сезон: кому потрібно звернутися до Пенсійного фонду

Більше з Новини України та світуБільше записів у Новини України та світу »
- Як родина ексміністра отримала державне майно: історія «Дніпродіпрошахту», яка дійшла до Верховного Суду
- Гетманцев назвав втрати бюджету від нелегального ринку тютюну
- 15 000 грн за МВт·год: в Україні планують підвищити ціни на електрику для бізнесу
- Криза навколо Ормузу підвищила напруження й біля Малаккської протоки
- Бензин та дизель подешевшали на 12-15 копійок: як змінилися ціни на АЗС 17 квітня
- Їдуть через інтенсивні обстріли дронами: з прифронтового Нікополя екіпаж поліції «Білий янгол» евакуював декілька родин
- На рівні 98 доларів: ціни на нафту падають на тлі заяв Трампа про перемир’я
- До 8 людей зросла кількість постраждалих внаслідок ворожих авіаударів по Запоріжжю








