Якщо ще якихось 10-15 років наявність нерухомості за кордоном вважалася елементом розкоші, то в наш час придбання закордонного житла — поширена практика. З початком повномасштабної війни близько 5 мільйонів наших співвітчизників змушені були шукати притулок в інших країнах.
Багато українців намагаються налагодити свій побут на новому місці і є серед них навіть такі, хто розглядає варіант купівлі житла. Так вийшло, що бойові дії в Україні призвели до того, що придбати нерухоме майно в інших країнах українцям стало значно простіше.
Країни Європейського союзу були змушені запровадити режим тимчасового притулку та дозволили громадянам України оформити тимчасовий статус, що у свою чергу відкрило доступ до ринку житла. До повномасштабного вторгнення багато хто з нас і подумати не міг про квартиру, скажімо, в Австрії. Для цього був необхідний робочий контракт або посвідка на проживання на підставі возз’єднання сім’ї. Сьогодні ж нерухомість за кордоном вже не є важкодоступною. Тому дуже важливо використовувати можливості, що відкрилися.
В яких країнах українці найчастіше купують житло
Дані євростату свідчать про те, що найбільше наших співгромадян отримали притулок у таких країнах, як Німеччина, Польща та Чехія. Тому не дивно, що там є досить високий попит на житлову нерухомість серед українців.
- Квартири у Німеччині порівняно з цінами на українському ринку досить дорогі. У спокійному та безпечному районі німецької столиці квартира-студія коштує приблизно 130,000$. Двокімнатні апартаменти коштуватимуть більш ніж 160,000$. Тим не менш, Берлін доступніший українцеві, ніж Мюнхен, де ціни на житло набагато вищі. Тут, наприклад, ціна на «однушку» стартує від 260,000$, двокімнатна квартира коштує не менше 450,000$.
- Що стосується Польщі, то серед українців високим попитом користується житло площею 30-70 м2. У польській столиці невелика 1-кімнатна квартира в спальному районі коштуватиме приблизно 95,000$. Щодо центру міста, то тут ціни вищі на 30%.
- Громадянам України, які проживають у Чехії, знадобиться набагато більша грошова сума на придбання житлової нерухомості, ніж тим, хто мешкає в Польщі. Вартість студії в центрі Праги становить приблизно 160,000$, а двокімнатні апартаменти в спальному районі дорожчі приблизно в 2 рази. Однак можна знайти дешевші варіанти в невеликих містах.
Як придбати нерухомість за кордоном?
Якщо у нас ви можете спокійно придбати квартиру за готівку, то за кордоном інша ситуація: там придбати нерухоме майно подібним чином практично неможливо. Тому процес покупки в іншій країні виглядатиме приблизно так:
- Спочатку вам доведеться відкрити рахунок в іноземному банку. Саме з нього ви перераховуватимете гроші продавцеві.
- Є варіант з провезенням готівки за кордон, але й тут є свої обмеження — ви не зможете провести за раз більше десяти тисяч євро, більші суми доведеться вказувати у декларації.
- Також необхідно підтвердити походження грошей, отримати спеціальний дозвіл на купівлю житла та відкрити податковий рахунок для легалізації свого наміру придбати нерухомість.
Коментарі закриті.