Кабінет Міністрів 13 серпня оновив правила проведення аукціонів із розподілу квот підтримки проєктів відновлюваної енергетики. Заплановані на осінь "зелені" аукціони мають провести вже за новою процедурою. Головною зміною стала можливість обрати альтернативу банківській гарантії.
Учасники зможуть надати фінансове забезпечення безпосередньо державному підприємству "Гарантований покупець". Уряд також вирішив зменшити розмір банківських гарантій, необхідних для участі в аукціонах. У Кабміні пояснили, що це має скоротити фінансове навантаження на інвесторів і дозволити їм спрямовувати більше коштів безпосередньо на будівництво нових генерувальних потужностей.
Ще одна зміна стосується підключення майбутніх електростанцій до енергосистеми. Інвесторам збільшать строки, протягом яких вони мають підтвердити можливість приєднання об'єктів до електричних мереж."Зелені" аукціони використовують для розподілу державної підтримки між новими проєктами сонячної, вітрової та іншої відновлюваної генерації. Оновлена процедура має зробити участь бізнесу гнучкішою та зменшити обсяг коштів, які компаніям доводиться резервувати ще до початку будівництва.
Перший віцепрем'єр-міністр – міністр енергетики Денис Шмигаль заявив, що залучення інвестицій у нову генерацію має збільшити виробництво електроенергії в Україні та посилити стійкість енергосистеми в умовах російських атак. За матеріалами: Кабінет Міністрів України









