Імпорт електроенергії в Україну у червні зріс на 85%, у порівнянні з травнем. Водночас, експорт електроенергії за цей період скоротився теж на 85%, свідчать розрахунки ExPro.
У червні Україна імпортувала 43,7 тисяч МВт*год (+20 тисяч МВт*год) до попереднього місяця. 41% з цього обсягу було поставлено з Молдови, 59% – зі Словаччини. Переважно імпорт відбувався у вихідні та святкові дні, коли ціна на європейських ринках опускалась до мінімальних значень.
Експорт електроенергії у червні відбувався тільки протягом 1−11 числа. 90% з усього обсягу (5600 з 6175 МВт*год) було поставлено до Польщі. Єдиним експортером за цим напрямом був ДТЕК Західенерго. Інша частина була експортована до Молдови.
Загалом, за перше півріччя 2023 року було імпортовано 282,5 тисяч МВт*год, експортовано — 143,5 тисяч МВт*год.
Вже на початку липня зріс імпорт електроенергії, за 1−3 липня зі Словаччини поставлено 4960 МВт*год.
Україна майже вдвічі збільшила імпорт електроенергії — інфографіка

Більше з Новини України та світуБільше записів у Новини України та світу »
- Як родина ексміністра отримала державне майно: історія «Дніпродіпрошахту», яка дійшла до Верховного Суду
- Гетманцев назвав втрати бюджету від нелегального ринку тютюну
- 15 000 грн за МВт·год: в Україні планують підвищити ціни на електрику для бізнесу
- Криза навколо Ормузу підвищила напруження й біля Малаккської протоки
- Бензин та дизель подешевшали на 12-15 копійок: як змінилися ціни на АЗС 17 квітня
- Їдуть через інтенсивні обстріли дронами: з прифронтового Нікополя екіпаж поліції «Білий янгол» евакуював декілька родин
- На рівні 98 доларів: ціни на нафту падають на тлі заяв Трампа про перемир’я
- До 8 людей зросла кількість постраждалих внаслідок ворожих авіаударів по Запоріжжю








