Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Окупанти вже майже повністю зруйнували два села на Дніпропетровщині

Окупанти вже майже повністю зруйнували два села на Дніпропетровщині

Окупанти вже майже повністю зруйнували два села на Дніпропетровщині. Вони знаходяться у Синельниківському районі. До них максимально наблизився фронт. Окупанти продовжують, наступаючи, використовувати тактику «випаленої землі».

Про масштабні руйнування сіл розповів в ефірі Громадського радіо представник благодійного фонду «Схід SOS» Роман Желінков, який займається евакуацією цивільних мешканців, передає Nikopolnews.

Окупанти вже майже повністю зруйнували два села на Дніпропетровщині

Йдеться про Новопавлівку та Новопідгороднє Синельниківського району.

«Ці села вже майже зруйновані вщент. Проте там досі залишаються десятки мешканців», — сказав волонтер

За його словами, найгірша ситуація у Дніпропетровській області зараз спостерігається у Межівській, Великомихайлівській та Маломихайлівській громадах. Загалом це 20 сіл. Звідти активно йде евакуація.

«Зараз найбільша операція наших екіпажів — у Межівській громаді. Щодня звідти надходять заявки на евакуацію. Щоденно звідти виїжджають десятки мешканців», — розповів Роман Желінков

Представник БФ «Схід SOS» каже, що росіяни обстрілюють села Дніпропетровщини, розташовані поруч з Донеччиною, керованими авіабомбами та FPV-дронами. Зокрема, FPV долітають до Межової.

Розповідаючи про життя у прифронтових громадах, волонтер зазначив: у самій Межовій ситуація поки що непогана. Там працюють магазини та кав’ярні. Курсує якийсь соціальний автобус, його бачили кілька разів, але детальнішої інформації про транспортне сполучення села Роман Желінков не надав. Водночас він додав, що деякі торгові точки закриваються, підприємці виїжджають та вивозять свої бізнеси.

Гіршою є ситуація у селах, які безпосередньо межують з Донеччиною. Там уже нічого не працює. Мешканці якось самі там кооперуються, виїжджають на власних автомобілях на закупи.

Евакуація у Дніпропетровській області: як відбувається, куди вивозять людей

Говорячи про евакуацію у Дніпропетровській області, волонтер наголосив: ті, хто хоче евакуюватися, знаходять інформацію та спосіб, а хто не хоче про це дізнаватися — той її не знатиме. Він зазначив, що людей, які погодилися евакуюватися, вивозять до Павлограда. Це місто є транзитним пунктом. Там людей реєструють як евакуйованих, допомагають оформити грошову допомогу, надають гуманітарну допомогу та будують їм подальший логістичний маршрут.

А далі є такі варіанти:

  • волонтери допомагають купити квитки на потяг або автобус, якщо людям є куди їхати;
  • маломобільних людей відвозять туди, куди вони попросять;
  • якщо людям нема куди їхати — для них існує програма державного розселення;
  • якщо це маломобільні люди або люди з інвалідністю і їм нема куди їхати — їх відвозять у спеціальні заклади.

Волонтер наголосив, що зараз ці процеси добре налаштовані і працюють.

Також він додав, що найчастіше виїжджають родини з дітьми, бо у цих громадах введено примусову евакуацію таких сімей. Також виїжджають люди старшого віку. Люди середнього віку переважно залишаються, адже деякі підприємства ще працюють, тож вони мають роботу. Дехто вже вивіз родину в інший населений пункт, і починає вивозити речі, поки що залишаючись вдома.

Ще новини Дніпропетровщини: «Не було світла, води – ми вижили»: у Нікополі залишаються родини з особливими дітьми – їм допомагає «Проліска»

Більше з Новини НікополяБільше записів у Новини Нікополя »

Коментарі закриті.