Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо заволодіння коштами АТ "Укрзалізниця" на суму понад 15 млн грн. Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Рішення про завершення досудового розслідування ухвалив прокурор САП. Йдеться про розслідування у справі стосовно 4 осіб, підозрюваних у заволодінні коштами АТ "Укрзалізниця" на суму понад 15 млн грн під час публічних закупівель будівельних матеріалів. На сьогодні за дорученням прокурора САП детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення. Серед підозрюваних особа, яку слідство вважає організатором злочину, два представники підприємств-постачальників та колишній заступник філії "Центр забезпечення виробництва" АТ "Укрзалізниця", говориться у повідомленні. "У 2022 році організатор злочину, діючи спільно з підконтрольними службовими особами філії "Центр забезпечення виробництва" АТ "Укрзалізниця", забезпечив перемогу в тендерах на закупівлю фарби та лінолеуму для потреб Укрзалізниці наперед визначених товариств. Якщо в тендері брала участь непідконтрольна компанія або цінова пропозиція була занизькою, його скасовували", – говориться у повідомленні. "У подальшому між АТ "Укрзалізниця" та товариствами-переможцями укладались відповідні договори, при цьому вартість поставки фарб та лінолеуму була значно завищена", – повідомляє САП. Реалізація схеми протягом вересня 2022 року – квітня 2023 року завдала АТ "Укрзалізниця" збитків на суму понад 15 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. Крім того, за даними слідства, у лютому – квітні 2023 року ці ж особи у такий спосіб намагалися заволодіти коштами на закупівлі фарб, але цьому завадило розслідування НАБУ і САП. Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що співробітники Національного антикорупційного бюро України і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру п'ятьом особам, причетним до розкрадання 15 млн грн АТ "Укрзалізниця" під час публічних закупівель фарб та лінолеуму. Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило підозру у розтраті майже 5 млн грн генеральному директору "Нижньодністровської ГЕС" (Чернівецька область) та двом його підлеглим. Раніше повідомлялося, що до держбюджету надійде 3,37 млн євро (орієнтовно 163 млн грн) від французької компанії, дотичної до справи НАБУ і САП щодо зловживань на ДП "Поліграфкомбінат "Україна". Це перша в історії антикорупційних органів компенсація, яку сплатить іноземне підприємство.
Розкрадання в “Укрзалізниці” на 15 млн гривень: детективи завершили слідство

Більше з Новини України та світуБільше записів у Новини України та світу »
- Координаційна рада громадського здоров’я при ДніпроОВА: на засіданні говорили про протидію курінню та контроль антибіотиків
- Державне майно, родинні зв’язки та Верховний Суд: справа «Дніпродіпрошахту», яка може стати прецедентом
- Як родина ексміністра отримала державне майно: історія «Дніпродіпрошахту», яка дійшла до Верховного Суду
- Гетманцев назвав втрати бюджету від нелегального ринку тютюну
- 15 000 грн за МВт·год: в Україні планують підвищити ціни на електрику для бізнесу
- Криза навколо Ормузу підвищила напруження й біля Малаккської протоки
- Бензин та дизель подешевшали на 12-15 копійок: як змінилися ціни на АЗС 17 квітня
- Їдуть через інтенсивні обстріли дронами: з прифронтового Нікополя екіпаж поліції «Білий янгол» евакуював декілька родин







