03.12.2022

Никополь

Свежие новости

У Покрові школярів відправляють на канікули достроково

У Покрові школярів відправляють на канікули раніше цієї осені, і канікули будуть тривати довше, ніж зазвичай. Таке рішення прийняло вчора, 11 жовтня, Управління освіти виконавчого комітету Покровського міської ради, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на місцевий паблік Орджосіти.

Осінні канікули в школах Покрова почнуться 18 жовтня і триватимуть до 31 жовтня, тобто будуть тривати два тижні замість одного. Що стало причиною такого рішення – ситуація з коронавірусом чи проблеми з опаленням – не повідомляється. Швидше за все, свою роль відіграли обидва фактори.

Зазначимо, що Календар шкільних осінніх канікул у 2021 році, рекомендований міністерством освіти і науки, зазнав змін через посилення карантину в Україні. В деяких регіонах вже підкоректували дати, коли учні вперше відправлять відпочивати в цьому навчальному році.

За графіком, який апропонувало Міносвіти всім школам, для учнів осінні канікули починаються 25 і тривають до 31 жовтня 2021-го. А для початку зимового відпочинку в поточному році була підібрана дата 25 грудня (закінчення – 9 січня 2022 року).

Такий календар канікул має тільки рекомендаційний характер (незмінною вимогою є лише загальна кількість днів – не більше 30), та адміністрації навчальних закладів на місцях затверджують дати для канікул самостійно. Зазвичай в школах дотримуються графіка, якщо немає вагомих причин для внесення змін.

В деяких містах і областях через погіршення епідситуації стали посилювати карантинні заходи, що торкнулося й навчання/відпочинку школярів.

У Львові вже прийняли рішення відправити учнів 5-11 класів з 18 жовтня на тижневе дистанційне навчання. Після цього – з 25 жовтня – буде тиждень канікул, і навчання відновиться 1 листопада.

У Вінниці подібних переходів на навчання в онлайні проводити не стануть, і для школярів осінні канікули розпочнуться на тиждень раніше, а не з 25 жовтня. За фактом учні відпочиватимуть 11 днів – з 14 по 24 жовтня, бо дата 14 жовтня є святковим вихідним (День захисників і захисниць України), а робочий день 15-го перенесли на 23 число.

У Харківській області теж школярів відправляють на канікули раніше – з 18 жовтня, і теж з урахуванням чотирьох святкових вихідних днів напередодні.

Нагадаємо, що при потраплянні регіону в “червону” зону карантину, учні 5-11 класів зможуть відвідувати школу лише за умови повної вакцинації всіх співробітників шкіл.

У звичайному режимі вчитися дозволено лише учням молодших класів і відвідувати дитсадки дошкільнятам.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Нікополі школярі створювали листівки для тат (фото)

Прогулянки Покровом: вулиця Центральна і парк (фото)

Спортсмени з Покрову представили Україну на Чемпіонаті Європи зі спортивної акробатики

Source