Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/header.php(29) : eval()'d code on line 1

«А якщо у мене рак»: куди звертатися в Нікополі, як діагностують і лікують онкологію сьогодні

«А если у меня рак»: куда обращаться в Никополе, как диагностируют и лечат онкологию сегодня

«А якщо у мене рак?»: напевно, кожна людина хоч раз думав про таке, виявивши у себе ті, чи інші симптоми. Різні люди діють по-різному. Хтось відразу ж поспішає на прийом до лікаря, а хтось жене погані думки геть і живе далі, або ж призначає сам собі лікування, щоб зняти неприємні симптоми. В Україні, на жаль, онкологія – одна з головних причин смертності. Рак не щадить ні старих, ні молодих, ні навіть дітей. Все так погано не в останню чергу через те, що у нас дуже погано розвинені система профілактики і механізм ранньої діагностики. Адже кожен знає, що чим раніше выявишь захворювання, тим більше шансів його перемогти.

Сьогодні, 4 лютого, у Міжнародний день боротьби з раком, про це та інше поговорили в офісі благодійного фонду «Дітям Нікополя», який покликав журналістів на зустріч. З представниками міських ЗМІ спілкувалися директор фонду Маргарита Горбаненко, директор Нікопольської міської лікарні №4 Надія Бредіхіна і медичний директор цієї лікарні Людмила Рой.

Nikopolnews теж побував на зустрічі.

Одного разу в лютому, 1 лютого, слово «рак» перевернуло моє життя. В цей день я дізналася про діагноз своєї дочки, – сказала на самому початку зустрічі Маргарита Горбаненко.

«А якщо у мене рак»: куди звертатися в Нікополі, як діагностують і лікують онкологію сьогодні

На жаль, дівчинку врятувати не вдалося. А її мама вже багато років займається допомогою іншим онкохворим дітям і дорослим, створивши благодійний фонд.

У лютому – День боротьби з раком. А також – День онкохворої дитини. Саме в цьому місяці ми намагаємося зробити максимум для людей, які страждають на онкологію. А також для того, щоб цей діагноз як можна рідше встановлювали нікопольцям. Взагалі, стратегічна мета нашого фонду – Нікополь без онкології, – зазначила Маргарита Горбаненко.

Яка ситуація в Нікополі з онко?

Це питання поставили Надії Бредихиній. Вона, на жаль, не володіє точною статистикою, але повідомила, що в минулому році спостерігалося зменшення кількості таких пацієнтів. Втім, це може бути пов’язано з фактором ковіду – уточнила Надія Бредіхіна. – Люди просто не звертаються.

А Маргарита Горбаненко озвучила онкостатистику фонду. У 2021 році в організацію за допомогою звернулися 25 дорослих, які хворіють на рак А також двоє дітей. Обидві дитини зараз проходять лікування в Дніпрі.

Які види раку найчастіше виявляють у Нікополі

Надія Бредіхіна повідомила, що найчастіше в Нікополі хворіють на рак легенів, також серед лідерів сумного рейтингу – рак органів травлення, а у жінок – рак грудей. Діагностують також онкопатології щитовидної залози і рак шкіри, які вважаються одними з найменш небезпечних видів раку.

 width=

«А якщо у мене рак»: куди звертатися у Нікополі людині, що запідозрила недобре? Який алгоритм дій?

Виявивши у себе підозрілі симптоми, слід відразу ж записатися на прийом до сімейного лікаря. Це завжди перший пункт в алгоритмі дій. Сімейний лікар, вислухавши пацієнта, провівши первинну діагностику, направить або до онколога, або до іншого вузького спеціаліста.

У поліклініці 4-ї міської лікарні Нікополя працюють два онколога. Тут пацієнта теж обстежують, він здасть аналізи. А після цього – в будь-якому випадку, якими б не були результати обстеження – направлять в Дніпро для встановлення остаточного діагнозу. Тобто, останнє слово буде за обласними лікарями.

Важливо! Не завжди на прийом до обласного фахівця можна потрапити відразу ж. Є певна черга. Однак, Надія Бредіхіна запевнила, що медики враховують стан пацієнта. І тих, кому зволікати не можна, запишуть без черги. До того ж зараз не обов’язково їздити в обласний центр, аби записатися на прийом – є можливість зробити це онлайн. І приїхати вже у призначені день та час.

Лікування раку

Якщо у Дніпрі пацієнту підтвердили рак, він стає на диспансерний облік у Нікополі. Але! Зверніть увагу, що онкологію в Нікополі НЕ ЛІКУЮТЬ. Таких пакетів наша «четвірка» не має. (Отримати їх, за словами Надії Бредихиной дуже складно – потрібно мати певну апаратуру і виконувати безліч інших непідйомних вимог, щоб НСЗУ виділила фінансування). Так що, в Нікополі можливо тільки диспансерне спостереження на базі 4-ї поліклініки, а проходити хімію та інші процедури доведеться в Дніпрі. Або в іншому місті, де є онкологічні відділення.

До речі! Коли в обласному онкодиспансері встановлений діагноз, людина може сама обирати, де їй лікуватися. Це не обов’язково повинен бути саме Дніпро. Лікар у направленні не вказує медичний заклад, а тільки пише, яке лікування людині показано.

За словами Надії Бредихиной, зараз дуже хороше лікування пропонують в 4-й міській лікарні Дніпра. Воно експериментальне, і пацієнт підписує згоду на те, щоб йому вводили препарати і застосовували протоколи, які ще повністю не затверджено в світі. Але результат часто буває дуже хорошим. Він дозволяє продовжити життя пацієнтів і поліпшити його якість, навіть у тих випадках, коли пацієнт звернувся до лікарів пізно, і рак діагностовано на 3-4 стадії.

У нас був випадок, я не буду називати імені цієї людини… Він прожив 10 років після встановлення діагнозу «рак легенів». А це один із найнебезпечніших і агресивних видів раку, – розповіла Надія Бредіхіна.

До речі, вона зазначила, що зараз спостерігається стрімкий перебіг хвороби у багатьох пацієнтів. Тобто, якщо раніше рак довго «зрів», виявляючи себе поступово, то зараз все відбувається швидкоплинно. Але і лікування зараз набагато ефективніше. Шансів вижити набагато більше.

– Порівняно з тим часом, коли я починала працювати, – небо і земля, – сказала Надія Бредіхіна.

 width=

Чи безкоштовне лікування?

Тут давайте відкинемо ілюзії і будемо говорити по-чесному. Хоч держава і декларує безкоштовне для пацієнта лікування онкології, це не так. Коштів, які виділяються навіть на протипухлинні препарати (а вони виділяються ТІЛЬКИ на такі препарати), далеко не завжди вистачає. Один флакон ліків, необхідних хворому, може коштувати більше (десятки тисяч гривень), ніж вся виділена сума на проходження курсу лікування. До того ж крім протипухлинних препаратів знадобиться маса інших ліків. І все це пацієнт повинен купити сам. Тому люди і звертаються в благодійні фонди.

До речі, така ситуація не тільки в онкології. На наше запитання, чи стало зараз, з впровадженням реформи «вторинки», краще, Надія Бредіхіна відповіла:

– Сама реформа в теорії – це просто супер. Але на практиці все не так райдужно. Реалізація ДУЖЕ кульгає. Коштів виділяється набагато менше, ніж реально необхідно. Крім того, не дають ліцензії для лікування тих чи інших патологій на місцях, вимагаючи дороге обладнання і фахівців певного рівня. Тому, приміром, з Нікополя маємо везти пацієнтів з інфарктами та інсультами в Дніпро. А це – час. Який в таких випадках дуже грає проти. І не всі мають шанс доїхати живими. Тому – або за свій кошт у Нікополі, або ризикована дорога до Дніпра.

І ще трохи про профілактику раку. Як такої, організованої системи в Нікополі немає. Профогляди мають зараз інші функції. Профілактика, по суті, лягла на плечі сімейних лікарів. А тут майже все залежить від самого пацієнта – звернеться він до лікаря вчасно чи ні. Зобов’язати його ніхто не може.

В ідеалі було б таку організовану систему у місті створити. Або забезпечити можливість всім проходити скринінг. Але все впирається в гроші. Яких немає ні у міста, ні у більшості його жителів.

– От якби можна було використовувати екологічні гроші для цих цілей…, – прозвучало на прес-конференції.

Але цього поки що не можна зробити навіть теоретично. Уряд не передбачив таку статтю витрат для коштів компенсації жителям 30-кілометрових зон. На ремонти і дороги можна, а на діагностику – ні. Ось такий парадокс. Потрібно звертатися до народного депутата, щоб він, у свою чергу, домагався змін затверджених Кабміном норм.

izobrazhenie viber 2022 02 04 17 17 04 694

Висновки, які ми для себе зробили

1.Алгоритм дій пацієнта в Нікополі, що підозрює у себе рак, такий: сімейний лікар – онколог в 4-й міській лікарні – Дніпро – лікування у вибраному закладі плюс диспансерне спостереження у рідному місті (у «четвірці»).

2.Ефективне лікування від раку в Україні (і в Дніпрі, зокрема) є. Правда, це можуть бути експериментальні препарати та протоколи.

3.Якщо лікуватися за затвердженими державою протоколами, лікування, швидше за все, буде коштувати пацієнту грошей. І часто чималих грошей. Реалізація медичної реформи «вторинки» дуже кульгає в Україні.

4.У будь-якому випадку, краще запобігти хворобі, ніж боротися з нею. А оскільки будь-якої організованої системи профілактики в Нікополі немає, потрібно проявляти активність самому. Краще витратити трохи часу, можливо, трохи витратитися на елементарні аналізи, ніж потім шукати величезні суми, від яких буде залежати життя.

Ну, і, само собою, – намагайтеся вести здоровий спосіб життя, більше відпочивати, уникати стресів.

Бережіть себе. Не хворійте!

П’ятьом дітям з Нікополя потрібна допомога

Проблеми у пологового будинку Нікополя: що кажуть місцеві чиновники і яка ситуація по країні

Дитячу лікарню Нікополя хочуть оснастити системою Knopka: благодійники почали збір коштів

Догори

Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=1): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/footer.php(35) : eval()'d code on line 1