Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/header.php(29) : eval()'d code on line 1

Ботулізм у Нікополі і районі: 4 випадки було зафіксовано у 2021 році

Ботулизм в Никополе и районе: 4 случая было зафиксировано в 2021 году

Ботулізм у Нікополі і районі фіксували у 2021 році чотири рази. Наш регіон став єдиним у Дніпропетровській області, де минулого року виявляли дану хворобу. Три випадки було зафіксовано у Нікополі і ще один на території району. Про це повідомляє Нікопольська міська рада, передає Nikopolnews.

У 2-х випадках захворювання було пов’язано з вживанням в’яленої риби, виготовленої у домашніх умовах, в одному – з вживанням в’яленої риби, придбаної в торгівельному павільйоні «Пивний магнат» м. Нікополь, в одному – з вживанням консервованої тушонки зі свинини домашнього виготовлення невідомого походження (знайдена в контейнері для ТПВ біля місця проживання).

Ботулізм – що потрібно про нього знати

Ботулізм у Нікополі і районі: 4 випадки було зафіксовано у 2021 році

Ботулізм – гостра токсикоінфекція, викликана паличкою та її смертельним токсином, що містяться в неправильно приготовлених і збережених овочевих, грибних, м’ясних та рибних консервах, копчених, в’ялених м’ясних і рибних виробах. Джерелом збудника ботулізму вважають різних тварин та рибу, трупи яких стають середовищем для інтенсивного розмноження його в ґрунті. При несприятливих для життєдіяльності збудника умовах, він перетворюється на спори, стійкі до високих та низьких температур, вони витримують кип’ятіння та руйнуються лише при стерилізації.

Майже всі харчові продукти, забруднені ґрунтом або вмістом кишечника тварин, можуть містити спори збудника ботулізму. Ковбасні вироби та в’ялена риба забруднюються від погано вичищених кишок, забруднених рук або недостатньо вимитого посуду та інвентарю. Забруднення овочів, грибів, фруктів, при їх консервуванні у домашніх умовах, може виникнути при не дотриманні правил їх миття та термообробки.

Інкубаційний період захворювання триває від 4-х годин до 14-ти днів. Хвороба починається гостро: нудота, блювання, пронос, біль у животі. У подальшому розвивається характерна неврологічна симптоматика: «туман» або «сітка» перед очима, роздвоєність контурів предметів, опущення повік, порушення ковтання та мови, осиплість голосу, м’язова слабкість, далі виникає гостра дихальна недостатність та зупинка дихання.

Як уберегтися

Для уникнення захворювання на ботулізм необхідно пам’ятати наступне:

  • не купувати продукцію домашнього виготовлення: фруктових, овочевих та м’ясних та рибних консервів; солоної, в’яленої та копченої риби; в’яленого та сирокопченого м’яса, ковбаси тощо;
  • не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі;
  • при купівлі готової рибної продукції та консервів промислового виробництва, звертати увагу на цілісність упаковки, зовнішній вигляд, терміни придатності та вимагати надання супровідних документів, які підтверджують безпечність та якість продукції;
  • не консервувати в герметично закупорених банках м’ясо і рибу, які є найбільш сприятливим середовищем для розвитку збудника ботулізму. При солінні риби, перед засолом у домашніх умовах її необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні;
  • не консервувати гриби, овочі та фрукти, при переробці яких неможливеповне звільнення від залишків землі та піску, що вміщують спори. Такі продукти краще заготовляти про запас шляхом маринування або соління з домішками кислоти та солі, обов’язково в тарі, відкритій для доступу кисню. При домашньому консервуванні, особливо овочів, що містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоти, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів. При консервуванні в домашніх умовах необхідно проводити тиндалізацію (протягом двох діб прогрівати при температурі 100 С 5 хвилин для переходу спор у вегетативну форму), після чого простерилізувати консерви при температурі 100 С – не менше 40 – 60 хвилин з подальшою їх герметичною упаковкою. Найменше здуття кришки – причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту даної банки.

При виявленні перших ознак захворювання не займайтеся самолікуванням, а терміново звертайтеся за медичною допомогою. Лікування ботулізму здійснюється лише протиботуліничною сироваткою, яка є єдиним ефективним засобом специфічного лікування, шанси вилікуватися без якого дуже низькі.

Пам’ятайте, що захворювання на ботулізм легко попередити. А ось вилікувати його вдається далеко не завжди навіть сучасними метод.

Обережно, ботулізм у Нікополі! Троє їли рибу з торгівельного павільйону — дівчина в лікарні

Топ-7 найяскравіших подій у Нікополі в 2021 році

121 нещасний випадок на виробництві, з них 5 смертельних зафіксовано у Нікопольському регіоні за рік

Догори

Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=1): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/footer.php(35) : eval()'d code on line 1