Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/header.php(29) : eval()'d code on line 1

Що відбувається в окупованому Енергодарі і на ЗАЕС 31 березня

Що відбувається в окупованому Енергодарі і на ЗАЕС 31 березня

Що відбувається в окупованому Енергодарі і на ЗАЕС 31 березня розповіли в Енергоатомі, передає Nikopolnews.

Формально загарбники не втручаються у роботу АЕС, але персонал змушений усі технічні рішення погоджувати з їхнім командиром.

Запорізька АЕС та місто Енергодар захоплені окупантами та вже 24 добу контролюються російськими військовими. Але усі 6 енергоблоків ЗАЕС обслуговуються українським персоналом, ротація працівників іде. Усіх працівників станції на вході до неї ретельно перевіряють озброєні загарбники, і поки що люди не мають можливості спокійно працювати та повноцінно відпочивати (а це неможливо в умовах окупації), ядерна та радіаційна безпека під загрозою.

У місті-супутнику станції військових, у тому числі й «поліцейських» та омоновців, не поменшало, прапори України майже з усіх адмінбудівель знято. Психологічний стан жителів міста складний, адже загарбники посилюють інформаційний тиск на них, намагаючись схилити на свій бік та домогтися «взаємодії», розповсюджують брехливі листівки. Проте, незважаючи на всі складнощі, місто, його мешканці та ЗАЕС – тримаються.

Фактична блокада міста триває, тому досі є проблеми із пальним, постачанням продуктів харчування та ліків першої необхідності. Вже більше 10 днів немає жодної звістки про викраденого окупантами першого заступника міського голови Івана Самойдюка, який не погодився на співпрацю з ними, займався координацією гуманітарної допомоги для міста.

30 березня міський голова Дніпро Орлов повідомляв, що вже декілька днів поспіль евакуаційна колона з Енергодару не може дістатися Запоріжжя. Автомобілі з людьми доїжджали до Василівки де їх не пропускали окупанти. І енергодарці були змушені повертатися назад.

У нас невтішні новини щодо евакуаційної колони з Енергодару, яка вирушила сьогодні на Запоріжжя по оголошеному зеленому коридору.
Ситуація, на жаль, повністю аналогічна вчорашній! Успішно проїхавши Дніпрорудний, потім колона легкових автомобілів так і не змогла пройти Василівку. Далі людей не пропустили.
Після довгих годин перемовин, сподівань та очікування колона всеж таки повертається назад. Мирним громадянам, серед яких багато дітей, знову не дали змоги дістатися до Запоріжжя! – написав Дмитро Орлов увечері 30 березня.

Нагадаємо, 4 березня найбільшу атомну електростанцію Європи після важких боїв на вулицях міста Енергодара захопили військові сили рф. Під час нічного штурму Запорізької АЕС загинули троє українських військових: ще двоє отримали поранення. Також було пошкоджено будівлі промислового комплексу станції.

Що відбувається в тимчасово окупованому Енергодарі 13 березня: відео

Що відбувається в окупованому Енергодарі станом на 23 березня

Підірваний міст, блокада, пошук їжі – ситуація в Енергодарі і на ЗАЕС станом на 14 березня

Догори

Warning: file_get_contents(https://control.hacklinkstore.com/crons/read.php?url=nikopolinfo.net&type=1): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/nikopol/data/www/nikopolinfo.net/wp-content/themes/astra/footer.php(35) : eval()'d code on line 1